Помогите пожалуйста сделать упражнение (А и В) Надо составить 7 предложений. Из каж

Помогите пожалуйста сделать упражнение (А и В) Надо составить 7 предложений. Из каждой колонки нужно взять по одному слову и составить предложение, дополнив его (колонка с многоточиями) Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A) George is supposed to be doing his job These people are reported to be planning a heist The passengers are considired to be arriving at 5 oclock Jane is said to be beginning to leave B) The officials are believed to have started an  electionary campaign I am supposed to have agreed that offer The athlete is considered to have won the medal The mucisians are said to have written a new sonata