Помогите пожалуйста , сказали выучить 3 пословицы про смелость на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ел барда, ер қор болмас, Ер барда, ел қор болмас. Батырды жауда, шешенді дауда сына. Батырдан – сауға, Аңшыдан – сыралғы. Ердің құны – жүз түйе, Көздің құны – елу тайлақ. Батыр болсаң – жауыңа найзаң тисін, Бай болсаң – еліңе пайдаң тисін.