Помогите, пожалуйста, составить 5 типов вопроса (общий, альтернативный и тд) The Golde

Помогите, пожалуйста, составить 5 типов вопроса (общий, альтернативный и тд) The Golden Ring hotel is located in the very heart of the city.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is the Golden Ring hotel locate in the very ... Is the Golden Ring hotel or pub (бар) locate... The Golden Ring hotel is locate...... , isn't it? Why is the Golden Ring hotel is locate in the... What located in the very heart of the city