Помогите пожалуйста! Составитель 10 предложений на тему ,поведение в школе. Must, must

Помогите пожалуйста! Составитель 10 предложений на тему ,поведение в школе. Must, mustn't, can, can't. (Нельзя бегать по коридорам, нельзя разговаривать на уроке. И т.д.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You should be calm  at the lessons you should wear uniform you should listen to the teacher carefully you should  do your homework  you should help your classmates you should bring all your textbooks at school you should be more attentive at the lessons you should not shout during the lessons and breaks you should not be late at school.