ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! СРОЧНО!!! ДАМ МНОГО БАЛОВ!!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Look at the pictures a

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! СРОЧНО!!! ДАМ МНОГО БАЛОВ!!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Look at the pictures and say what Mag and Alex usually do at home. What else can he / she do? 1. (Первый рисунок:девочка делает уроки.) does her homework 2. (Мальчик выбирает продукты...) does shopping 3. (Мальчик заправляет кровать.) makes his bed 4. (Девочка накрывает стол) lays the table 5. (Девочка моет посуду) does the washing up 6. (Мальчик разговаривает по телефону) answers phone calls 7. (Мальчик приберается в своей комнате) cleans his room 8. (Девочка кормит своих домашних животных) feeds her pets 9. (Девочка поливает цветы) waters the flowers 10. (Мальчик гуляет с собакой) takes his pet for a walk 11. (Мальчик чинет велосипед) repairs his bike 12. (Рисунок: знак вопроса) What else...?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Mag usually does her homework. 2. Alex usually does shopping. 3. Alex usually makes his bed. 4. Mag usually lays the table. 5. Mag usually does the washing up. 6. Alex usually answers phone calls. 7. Alex usually cleans his room. 8. Mag usually feeds her pets.  9. Mag usually waters the flowers. 10.Alex usually takes his pet for a walk. 11.Alex usually repairs his bike.  12. What else do they do?