Помогите пожалуйста.Срочно надо.Составьте предложения со всеми следующими слова?

Помогите пожалуйста.Срочно надо.Составьте предложения со всеми следующими слова??и которые ниже.В скобках дан перевод слов. 1 Without(без) 2 Quiet(тихий) 3 Insure(страховать) 4 World(мир) 5 Obedient(послушный) 6 Insurance(страхование) 7 Believe(верить) 8 Obey(слушаться) 9 Separate(verb)-разделять 10 Glory(слава) 11 Behave(вести себя) 12 Quite(почти) 13 Separate(adjective)-отдельный 14 Behaviour(поведение) 15 Postage(почтовый)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I don't like tea without sure 2.My young sister is too quiet. 3. I have to insure my car. 4. I would like to travel all over the world. 5.My dog is obidient. 6.That insurance was too expensive. 7. I believe you 8. You must obey your parents. 9. Let's separate our class into two teams. 10. They thought and died for the glory of the nation 11. They behave badly. 12.I am quite well 13. The girls have separate rooms 14. His behaviour was awful 15. The postage pigeons were used by people in ancient times.