Помогите пожалуста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! надо вставить эти слова в предложения: 2 слова будут лишние... data education experience knowledge looked for married position reference responsible for skills 1. She applied for the new...

Помогите пожалуста!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! надо вставить эти слова в предложения: 2 слова будут лишние... data education experience knowledge looked for married position reference responsible for skills 1. She applied for the new _____ of manager. 2. She has good organizational _____. 3. Do you have any work _____ ? 4. She’s _____ to an actor. 5. They contacted the person who gave the _____, so they must be interested in me. 6. Although he didn’t have any _____, he could read and write well. 7. I _____ websites on Egyptian music, but didn’t find anything. 8. In that company she was _____ planning social events.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. position. Она запросила новую должность менеджера. 2. skills. У нее хороший организационный навык. 3. experience. У вас есть какой-нибудь опыт работы? 4. married. Она замужем за актером. 5. reference. Они имели дело с лицом, давшим рекомендацию, поэтому они должны быть заинтересованы во мне. 6. knowledge. Хотя он и не имеет никаких знаний, он должен хорошо читать и писать. 7. looked for. Я искал веб-сайты с египетской музыкой, но ничего не нашел. 8. responsible for. В этой компании она была ответственной за планирование общественных событий. Лишние - data, education