Помогите пожалуста перевести текст. Listen and repeaf. What names of these foods/drinks are/sound similar in your langu

Помогите пожалуста перевести текст. Listen and repeaf. What names of these foods/drinks are/sound similar in your language?Which do you eat/drink for breakfast/lunch/dinner?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Listen and repeat. What names of these foods / drinks are / sound similar in your language? Which do you eat / drink for breakfast / lunch  / dinner? Слушайте и повторяйте. Какие названия этих продуктов / напитков / звучат, похоже на вашем языке? Что вы едите / пьёте на завтрак / обед / ужин?