Помогите пожалууууйста, буду очень благодарна) Сосиавьте пожалуйста 9 предложений с There is/are 3 в настоящем , 3 в будущем и 3 в прошедшем временах. Заранее спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There are many books in the bag. There is a pencil on the table. There are two bag in her roоm. Это в настоящем времени. There were five apples on the plate. There was a pen on the table. There were many orange in the kitchen. Это в прошедшем. There will a picture in the bathroom. There will potatoes in the backet. There will many magazines on the table. Это будущее время. Насчёт него я не уверена, извини...