Помогите пожалуйста! 1.       Поставь глаголы в нужное время 1.       1. I ___________(to like) to play the piano. 2.       2. He _____________(to read) very well. 3.       3. We _______________(to swim) now. 4.       4. She __...

Помогите пожалуйста! 1.       Поставь глаголы в нужное время 1.       1. I ___________(to like) to play the piano. 2.       2. He _____________(to read) very well. 3.       3. We _______________(to swim) now. 4.       4. She _______________(to want) to become a pilot. 5.       5. Tom ______________(to watch) TV yesterday.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  1. I  like to play the piano.   2. He reads very well.   3. We are swimming now.   4. She wants to become a pilot.   5. Tom watched TV yesterday.
Гость
1.like 2.reads 3.are swimming 4wants 5.watched