Помогите, пожалуйста 1) Sarah ... (know) a lot of people/ 2) What .... Jill (do)? - She ... (work) in a hotel 3) Sonya is a writer. She ... (write) books for children. 4) Would you like some wine? - No, thanks, I ... (not dri...

Помогите, пожалуйста 1) Sarah ... (know) a lot of people/ 2) What .... Jill (do)? - She ... (work) in a hotel 3) Sonya is a writer. She ... (write) books for children. 4) Would you like some wine? - No, thanks, I ... (not drink) alcohol/ 5) Hallo, Michael! Where ... you (go)?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. knows 2. does, works 3. writes 4. I don't drink 5. Where do you go?