Помогите пожалуйста что то не получается 7 упр. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What did he buy from the shop? 2. Who will come on Tuesday at half past four? 3. When did I eat porridge with milk? Сейчас напишу остальное
Гость
6Whose blouse blue?7What my brother usually puts?7.2What colour his anoark?8When they will go for a walk? 9 How many we have pears?10How much money you have?