ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! Cоставьте несколько предложений со словами, чтобы в каждом предложении было 1 прилагательное и 1 существительное dangerous, extraordinary, incredible, real adventure, adventure film, game, novel, holiday, s...
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!
Cоставьте несколько предложений со словами, чтобы в каждом предложении было 1 прилагательное и 1 существительное dangerous, extraordinary, incredible, real adventure, adventure film, game, novel, holiday, story, park
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This were real incredible holliday with my friends
I want tell you story about my real dangerous adventure in last summer
My mum tell me about her extraordinary novel
I play in game with my dog in the park
In last week i watched adventure film