Помогите пожалуйста дописать вопросы и ответы. 1---...............you strong? ---Yes,....................... 2---..............you got a sweet? ---Yes,....................... 3---................you see a sweet? ---Yes,...........

Помогите пожалуйста дописать вопросы и ответы. 1---...............you strong? ---Yes,....................... 2---..............you got a sweet? ---Yes,....................... 3---................you see a sweet? ---Yes,..................... 4---...........he got ten sweets? ---Yes,........................ 5---................it a sweet? ---Yes,.........................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Are you Strong  ?  yes , I am . 2 Have you got a sweet? yes, I have. 3 Do you see a sweet? Yes , I do. 4 Does he got ten sweets ? Yes , he does. 5 Is it a sweet? Yes, it is.