Помогите пожалуйста!!! Дополните предложения,дополнив прилагательными или наречиями.1) I don"t Like to get up_ in the morning.I"m not an_ bird. 2) Speak_,please.I don"t understand you. 3)My father works_. He likes his job. 4)Yo...

Помогите пожалуйста!!! Дополните предложения,дополнив прилагательными или наречиями.1) I don"t Like to get up_ in the morning.I"m not an_ bird. 2) Speak_,please.I don"t understand you. 3)My father works_. He likes his job. 4)You run so_. Are you a sportsman? 5) Ann speaks English very__.She studies__ .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
early ... early clearer hard fast well ... hard