Помогите пожалуйста! И заранее спасибо! Укажите верный вариант. 1) I was _____ all night because of my bad cough. А) in Б) after B) up Г) out of 2) When Simon arrived at the cinema, dozens of people ______ outside. A) queue Б) ...

Помогите пожалуйста! И заранее спасибо! Укажите верный вариант. 1) I was _____ all night because of my bad cough. А) in Б) after B) up Г) out of 2) When Simon arrived at the cinema, dozens of people ______ outside. A) queue Б) queued B) are queueing Г) were queueing 3) Can I get you ____ drink? A) some Б) an B) a Г) any
Гость
1) В) 2) Г) 3) Г) Вот и все