Помогите пожалуйста, как правильно выполнить задание. Нужно не согласиться с данными фразами. He is 3 today. He is happy today. This is my tree house. This is my sister. She is 10. My favourite food is cheese.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He isn't 3 today. He isn't happy today. This isn't my tree house. This isn't my sister. She isn't 10. My favourite food isn't cheese.