Помогите пожалуйста кому не сложно с заданием по английскому)Надо дописать слово) 1)i don t know how to u______ my new phone 2)When i am in the shower,i always s_____ old songs. 3)We are in a disco. The music is great.Come one....

Помогите пожалуйста кому не сложно с заданием по английскому)Надо дописать слово) 1)i don t know how to u______ my new phone 2)When i am in the shower,i always s_____ old songs. 3)We are in a disco. The music is great.Come one. Let s d_____. 4)I want to c_____ Chinese food for dinner but i don t know how. 5)I can t p_____.Look at these pictures.They are terrible. 6)Let s p_____my new computer game. 7)Sit down and let me d_______ you.Wait a minute.I need a pencil and paper. 8)The film starts in five minutes.Come on.R_____! i don t want to be late. 9)I s_______ in the sea in the summer and s_____ in Italy or Switzeland in the winter. Помогите пожалуйста,Очень нужна помощь!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) use 2) sing 3) dance 4) cook 5) pose 6) play 7) draw