Помогите пожалуйста, кто разбирается в предлоге LIKE и союзе AS! 1.The park is beautiful. It looks ... a paradise. 2. He is 40, but sometimes he behaves himself ... a child. 3. My friend gave me the knife .... a present for lon...

Помогите пожалуйста, кто разбирается в предлоге LIKE и союзе AS! 1.The park is beautiful. It looks ... a paradise. 2. He is 40, but sometimes he behaves himself ... a child. 3. My friend gave me the knife .... a present for long memory. 4. It is too rainy there. It looks ....autumn. 5. I have been studying Spanish for 2 years, but I still speak...beginner.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.like 2.as 3.as 4.like 5.like
Гость
1.like 2.as 3.as 4.like 5.like