Помогите пожалуйста!!! Мне надо написать 10 предложений о школьных правилах, на английском языке! я не могу :( помогите

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A pupil mustn't sleep during the lesson. A pupil must learn new words by heart. A pupil mustn't talk at the lessons. A pupil must wear clean and tidy  uniform to school. A pupil mustn't run during the lesson. A pupil mustn't talk loudly at the lessons. A pupil mustn't brink his pets to school. A pupil must always do his homework. A pupil must listen to the teacher.