Помогите пожалуйста надо из этих слов предложения составить 1. He/goes/usually/the/to/gym/school/after 2. you/Do/always/go/shopping/Sunday/on 3.time/What/get/up?/up?/do 4.concert/They/go/sometimes/to

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He usually goes to the gym after school. Do you always go shopping on Sunday? They go to concert sometimes.
Гость
вроде what get up do time up