Помогите пожалуйста. Надо составить предложения, там всё написано.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A tourist walk through the desert. He is wearing shorts and sunglasses. Tourist listen a good music on a player. Suddenly, he see a caravan.  --Stop!- Arabs ask how far to sea. They look on each other and say: --Two Thousand miles! He say: -- Wow! It's so far... Okay Thank you!