Помогите пожалуйста надо задать специальный, вопросительный, отрицательный вопросы ( к каждому) 1)Mr Martin never felt lonely 2)He was very much intersted in many different things 3)Mr Martin had a lot of knowledge about health...

Помогите пожалуйста надо задать специальный, вопросительный, отрицательный вопросы ( к каждому) 1)Mr Martin never felt lonely 2)He was very much intersted in many different things 3)Mr Martin had a lot of knowledge about health and medicine. За ранние спасибо)))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
l.1.Mr Martin never felt lonely. ,did he ?
2.Did Mr .Martin ever feel lonely?
3.Who felt lonely?
ll.1. He was very much intersted in many different things, wasn't he ?
2.Was he very much interested in many different things?
3.Who was very much interested in many different things?
lll.1. Mr Martin had a lot of knowledge about health and medicine.,didn't he ?
2.Did Mr Martin have a lot of knowledge about health and medicine?
3.Who had a lot of knowledge about health snd medicine?