Помогите пожалуйста написать что твоя семья любит есть на завтрак на обед на ужин пожжжалуйста на английском

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My family often eats eggs on Sundays for breakfast. We usually eat soup for lunch every day. And we always eat pasta with meat for dinner, but sometimes we eat potato with meat or we order sushi when we have guests. (Чуть премитивно, но для твоего уровня в самый раз)