Помогите пожалуйста написать на английской шесть, семь предложений, что я делаю вечером. Мне 10 лет, я мальчик. Спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In the evening I do my homework. After homeworh a eat my lunch and watch TV. Later I play computer games and talk with my parents. After I collect my backpach in school. I drink tea and go read a book. I go to the bed and I sleep. I like evening!