Помогите пожалуйста))) Написать на казахском языке пословицы или поговорки про зиму и снег

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Қыстың көзі қырау. Қыстағы қар - жерге ырыс, Жердегі ылғал – елге ырыс. Қыс аязымен,жаз самалымен. Қыс азығын,жаз жина. Ақ қар көп болса,ақ нан көп.
Гость
1. Кыс- азыгын жаз жина. 2. Кар- кара жердi корпесi 3. Кыс- арбанды, жаз шананды сайла