Помогите пожалуйста . написать вопросы, чтобы получить такие ответы. Например: The monkey is playing basketball.- What is the monkey playing?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What is Marry dancing? She's dancing Tango. What is that girl making? She is making a cake.
Гость
What is the monkey doing now?  The monkey is  jamping. What is the monkey eating? The monkey  eating    bananas. What is the monkey drinking?      The monkey drinking a lemonad.