Помогите пожалуйста!!! Напишите На английском о любом русском драматурге (4-5 предложений)))) Заранее спасибо))))

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite author is Alexander Pushkin. He is an outstanding Russian writer. I enjoy reading this author for his vivid imagination, his brilliant sense of humor and a very inventive language. He is so creative and imaginative.