Помогите пожалуйста, не обращайте внимания на то что написанно чернилой!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.  It's in the north west Arizona.  2. You can see the mysterious caves. 3. The Canyon is six million years old. 4. It's 446 km long. 5. It's 16-29 km wide. 6. It's 1,500-1,800 metres deep. 7. I would go through the canyon on a raft. 8. Можно просто ответить: Yes, it is hotter and drier at the bottom than at the top. 9. У тебя написано правильно 10. Смотри, там ведь не спрашивают можно ли прикасаться к ним, поэтому просто отвечаешь что им больше двух миллионов: Some rocks are two billion years old.