Помогите, пожалуйста! номер 7 под буквой "б"надо поставить слова в форму present simple или present continuous

Помогите, пожалуйста! номер 7 под буквой "б" надо поставить слова в форму present simple или present continuous
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1We are going shopping. 2.Do you want to come? I'm helping Mum. Why are you talking umbrella? It's raining outside. What do you wear at school? I usually wear at at school a school uniform but today I am wearing my ieans and T-shirt. What are they talking about? I think they are trying to decide what to do tonight. 3.