Помогите, пожалуйста. Нужно написать сочинение на английском на тему "Если бы я был гением" Нужно 6-7 предложений. Заранее, спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If I was a genius, definitely would work for everyone. Have invented different devices to help people. Also be sure to protect our planet from destruction. From me there was at least some help to humanity. To become a genius does not necessarily have the talent. I think you just have to study well. We must have patience and diligence. And then I will succeed!