Помогите, пожалуйста. Нужно продолжить строки, чтобы получилось стихотворение!!!Christmas is..............It's................................People........................It's................................On the streets........

Помогите, пожалуйста. Нужно продолжить строки, чтобы получилось стихотворение!!! Christmas is.............. It's................................ People........................ It's................................ On the streets.......... Children are.............. Elves............................ To................................. It's................................ Told............................. And.............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Christmas is holiday. It's big tree. People sing a song"gingle bells" It's home very big I go on the streets. Children are playing football. ? To have a home. It's stronger man than me. ? And I have got a cough