Помогите, пожалуйста! Нужно составить 10 вопросов НА АНГЛИЙСКОМ актёру театра! ПОМОГИТЕ!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is your work hard? How many time do you learn your dance? Do you like your work? Did you know about that work in your childhood? How many years you work at water theatre? Пока только пять, я просто тороплюсь.
Гость
What was the last movie you played in? Are you friendly with cast? What do you usually do at your free time? What is your favorite movie that you played in?