Помогите пожалуйста!!! Нужно вставить c фразовым глагол ом "turn" то, с чем он совмещается. (Нвпример, turn up, turn off, to turn out...) 1)they've turned everything ... here! 2)what made him turn ... here so unexpectedly? 3)I...

Помогите пожалуйста!!! Нужно вставить c фразовым глагол ом "turn" то, с чем он совмещается. (Нвпример, turn up, turn off, to turn out...) 1)they've turned everything ... here! 2)what made him turn ... here so unexpectedly? 3)I'll turn her ... a frog. 4)turn your pockets ... now! 5)I turned... and saw my brother's face in the window. 6)Mary was turning... the pages of her book without reading.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. everything 2. up 3. into 4. out 5. around 6. over