Помогите пожалуйста очень надо. Заранее спасибо. 1 Заполните таблицу с этими словами. Затем напишите C (счетное) или U (несчетное) рядом со словами в таблице. egg, sheepdog, water, juice,animal,bread,leek,apple,tractor 1 столбе...

Помогите пожалуйста очень надо. Заранее спасибо. 1 Заполните таблицу с этими словами. Затем напишите C (счетное) или U (несчетное) рядом со словами в таблице. egg, sheepdog, water, juice,animal,bread,leek,apple,tractor 1 столбец 2 столбец 3 столбец a an some sandwich C orangeC jam U 2 Complete the sentences with some or any (Дополните предложения с^ некоторыми или любой) 1 There aren't _______ biscuits in the cupboard. 2 Is there ______ cheese in the fridge? 3 We haven't got______ jam. 4 John has got ______ bananas for his lunch. 5 I have got ____ water. 6 There is ______ milk on the table. 7 There is_____ ice cream for dinner.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 1 столбец: a sandwich C, a sheepdog C, a leek C, a tractor C 2 столбец: an egg C, an apple C 3 столбец: some water U, some juice U 2 1. any 2. any 3. any 4. some 5. some 6. some 7. some