Помогите пожалуйста !! Очень нужно ! завершить предложения с правильной пассивной формы глаголов в скобках. Используйте Present Simple, Past Simple или Present Perfect 1) my house (build) fifty years ago 2) my name ( no...

Помогите пожалуйста !! Очень нужно ! завершить предложения с правильной пассивной формы глаголов в скобках. Используйте Present Simple, Past Simple или Present Perfect 1) my house (build) fifty years ago 2) my name ( not pronounce ) the same in English 3) my shoes ( mare ) in Italy 4)my school (open) the 1990s. 5) I (never/stop) by the police 6) Fairtrade Products (not sell) in my country . 7) the new chocolate bar (not introduce) 8) Rubbish (collect ) in our area every Wednesday and Friday .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.have built 2.isn't pronounce 3.have made 4.has opened 5.have never stop 6.don't sell 7.isn't introduce 8.collects