ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!!!! Напишите соответствующую форму слова в скобках,чтобы оно соответствовало смыслу предложения. 1.A lot of tourists come to this square every day.(FUN) 2.It is busy and all year ro...

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!! ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!!!! Напишите соответствующую форму слова в скобках,чтобы оно соответствовало смыслу предложения. 1.A lot of tourists come to this square every day.(FUN) 2.It is busy and all year round.(NOISE) 3. I am sure this place very and is worth visiting.(INTEREST)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A lot of tourists come to fun this square every day. It is busy and noisy all year round. I am sure this place very interesting and is worth visiting.