Помогите, пожалуйста, ответить на вопросі по анлийскому? - Where were you on your winter holidays? - Were you at the camp last summer? -Was the weather sunny yesterday? -Were you at the cinema last Sunday? При условии, что на ...

Помогите, пожалуйста, ответить на вопросі по анлийскому? - Where were you on your winter holidays? - Were you at the camp last summer? -Was the weather sunny yesterday? -Were you at the cinema last Sunday? При условии, что на зимних каникулах были дома, в лагерь не ездил, погода была дождливая, в кино не ходил...Заранее спасибо!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)This winter I went to my grandmother's 2)No, unfortunately I'm in the camp was not 3)Yes, weather sunny 4)Yes I was in a movie
Гость
I was at home on my winter holidays. No.I wasn't at the camp last summer. No,it wasn't.It was rainy yesterday. No.I wasn't.I wasn't at the cinema last Sunday.