Помогите пожалуйста перевести на английский язык предложения На Новый год мне подарили кота. Его зовут Барсик. Он маленький. Он был под ёлочкой. Он был с бантиком. Он серого цвета. Он любит кушать. Я была рада!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In New Year my parents presented to me a cat! His name is Barsik:-) He is little. He was under the pine-tree. It was with ribbon. He is grey colour. It like to eat. I was happy in this day!!!
Гость
On New Year gave me a cat. its small .it was under the tree.it has got a booot its grey it likes eatin i am very happy