Помогите пожалуйста перевести текст! Shop Assistant: Good morning. How can I help you? Greg: Good morning. I am looking for a birthday present for a friend. Shop Assistant: ls it for a girl or a boy? Greg: It's for my friend...

Помогите пожалуйста перевести текст! Shop Assistant: Good morning. How can I help you? Greg: Good morning. I am looking for a birthday present for a friend. Shop Assistant: ls it for a girl or a boy? Greg: It's for my friend Judy. She is twelve tomorrow. Shop Assistant: What does your friend like doing in her free time? Greg: She likes playing board games and meeting friends. Shop Assistant: What about a jigsaw puzzle then? Greg: That's a good idea. How much are they? Shop Assistant: This one has 5000 pieces and costs €18. Greg: I'm afraid that's too expensive. only have €15. Shop Assistant: Let me see. Does she like painting? Greg: Yes, she loves drawing and making things. Shop Assistant: How about this puppet making set? It's only €13. Greg: That's great. I'll take it. Shop Assistant: Would you like me to wrap it? Greg: Yes, please.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Продавщица: Доброе утро. Чем могу помочь?  Грег: Доброе утро. Я ищу подарок для друга.  Продавщица: Для девочки или для мальчика? Грег: Для моей подруги Джуди. Ей завтра 12.  Продавщица: А чем твоя подруга любит заниматься в свободное время?  Грег: Она любит играть в настольные игры и встречаться с друзьями.  Продавщица: Тогда как насчет пазлов?  Грег: Хорошая идея. Сколько они стоят?  Продавщица: Вот в этом 5000 элементов и он стоит €18.  Грег: Боюсь, что это слишком дорого. У меня только €15.  Продавщица: Дайте подумать. Она любит рисовать?  Грэг: Да, она очень любит рисовать и делать что-нибудь своими руками.  Продавщица: А как насчет вот этого  набора по изготовлению кукол? Всего за  €13.  Грэг: Это здорово. Я возьму его.  Продавец: Упаковать? (Вам завернуть?)  Грег: Да, пожалуйста.