Помогите пожалуйста по английскому A fish can?. A horse can?. A bird can?.A chimp can?.A dog can?.A mouse can?. A dolphin cam?.A kangaroo can?.An elephant can?. A rabbit can? напиши что умеют делать эти животные

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Fish can swim. Horse can jump. Bird can fly. Chimp can eat. Dog can run. Mouse can see. Dolphin can swim. Kangaroo can jump. Rabbit can see. Elephant can stay.