Помогите, пожалуйста... Поставить слова в правильном порядке, чтобы сделать предложения. 1 ) late \ is \ she \ sometimes 2)early \ up \ sister \ never \ Sundays \ on \ gets \ my

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) She is sometimes late 2) my sister never gets up early on Sundays
Гость
Sometimes she is late My sister never gets up early on Sundays