Помогите пожалуйста придумать 10 предложений по правилу To be going to 4 kласс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I going to invite party 2. I going to buy some food 3. Are you going to talk with me? 4. We are going to have fun on party 5. They going to go for a walk 6. I going to sleep 7. I going to do my homework 8. We are going to go on pool 9. We are going to meet my mom on my home 10. I going to buy pet Я пыталась