Помогите пожалуйста рабочая тетрадь 2 класс В.П.Кузовлев стр.114 My Friend can ... ___________can_______________ --------can------------all day long. -------can------------and----------- ----------can-----------very well. Bud--...

Помогите пожалуйста рабочая тетрадь 2 класс В.П.Кузовлев стр.114 My Friend can ... ___________can_______________ --------can------------all day long. -------can------------and----------- ----------can-----------very well. Bud----------------------cant_____________ Нужно вставить пропущенные слова.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мy friend can dance. He can run all day long. He can sing and draw. He can swim very well. But he can't climb trees.