Помогите пожалуйста ребенку с английским 4 класс очень надо
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Last week I did a lot of things. I went to the swimming pool, repaired my bike, went shopping and cleaned my room.
Today I have done a lot of things, too. I have done the washing up, have watered the flowers, have fed my pet and have taken it for a walk.
Next week I am going to visit my granny and going to have a picnic with my friends and going to play football.
если есть вопросы - пишите. вы решили кроссворд? я решила. надо - скажите.