Помогите пожалуйста ребята мне нужно очень срочно ваша помощь нужно сделать задание номер 3 пожалуйста я вам даю все свои баллы можно вставить там по заданию буду вам очень сильно благодарна правда от вас влияет на сегодняшний ...

Помогите пожалуйста ребята мне нужно очень срочно ваша помощь нужно сделать задание номер 3 пожалуйста я вам даю все свои баллы можно вставить там по заданию буду вам очень сильно благодарна правда от вас влияет на сегодняшний день если Вы мне поможете правильно я буду очень благодарна
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 if my farther goes to bed late he is bad tempered in the morning 3 if my sister plays her music too loudly, my mother shouts at her 4 if my brother has lots of homework, he eats his dinner in his room 5 if my brother doesn't have any homework, he practices the guitar and writes songs 6 if my sister gets up late, she doesn't have breakfast 7 if there is football on the tv, my farther always watches it 8 if we are noisy our teacher gives us lots of homework
Гость
2)go, is 3) play, shouts 4) have, eats 5) not have, practices, writes 6) get up, not has 7) is, watches 8) are, gives