Помогите пожалуйста решить в рабочей тетради за 5 класс.Spotlight / WorkbookС 24 №3,4.УМОЛЯЮ ПОМОГИТЕ!!!!

Помогите пожалуйста решить в рабочей тетради за 5 класс. Spotlight / Workbook С 24 №3,4. УМОЛЯЮ ПОМОГИТЕ!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
#3 1) has got, hasn’t got 2) has got, hasn’t got 3) have got, haven’t got 4) have got, haven’t got 5) have got, haven’t got 6) have got, haven’t got     #4 I have got many notebooks and schoolbooks in my bag. I have got pens and pencils, a pencil sharpener, an eraser in my pencil case. I have also got a ruler and an atlas in my bag.