Помогите пожалуйста решите все! добрые люди! спасибо , что вы есть=)
Ответ(ы) на вопрос:
65. making, taking, closing, having, agreeing66. paying, drying, crying, saying, trying 67. sitting, reading, drinking, doing, singing, making, kicking, playing, sleeping, fighting, cleaning, running, jumping, talking, watching, cooking, eating, swimming, dancing1. Yes, she is.2. Yes, he is.3. No, he isn’t.4. Yes, they are.5. No, she isn’t.6. No, he isn’t.7. Yes, they are.8. No, they aren’t.9. Yes, he is.10. yes, they are.11. No, she isn’t.12. No, he isn’t.13. Yes, he is.14. no, she isn’t. 15. No, he/she isn’t.