Помогите пожалуйста !!!!! С 2-мы и 3-им заданием!!! Даю 3 Балла! Заранее огромное спасибо!!!☺️

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3) 1 he doesn't go to England every year 2 they don't have dinner at 9 o'clock 3 i don't get up at 7 o'clock 4 we don't buy present for our friends 5 Helen doesn't like rainy weather 6 my friends don't go to the theater on Sunday