Помогите пожалуйста! С англ языком  Приз 65 баловНадо вставить артикли  (a ,thе, -)1 you must do ............. Exercise Two 2 Shall i do .......... second exercise?3 What ...... old picture!4what clever children!5 let's visit B...

Помогите пожалуйста! С англ языком  Приз 65 балов Надо вставить артикли  (a ,thе, -) 1 you must do ............. Exercise Two  2 Shall i do .......... second exercise? 3 What ...... old picture! 4what clever children! 5 let's visit Browns today
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-the 2-the 3-a 4-a 5-the